Premierzy Polski cz.2
Premierzy
II Rzeczypospolitej
1918 - 1939

Obraz
Imie i Nazwisko
Objął urząd
Złożył urząd
Jędrzej Moraczewski
Jędrzej Moraczewski
18.11.1918
16.01.1919
Ignacy Jan Paderewski
Ignacy Jan Paderewski
18.01.1919
27.11.1919
Leopold Skulski
Leopold Skulski
13.12.1919
20.06.1920
Władysław Grabski
Władysław Grabski
27.06.1920
24.07.1920
Wincenty Witos
Wincenty Witos
24.07.1920
13.09.1921
Antoni Ponikowski
Antoni Ponikowski
19.09.1921
10.03.1922
5.03.1922
6.06.1922
Artur Śliwiński
Artur Śliwiński
28.06.1922
7.07.1922
Julian Nowak
Julian Nowak
31.07.1922
14.12.1922
Władysław Sikorski
Władysław Sikorski
16.12.1922
26.05.1923
Wincenty Witos
Wincenty Witos
28.05.1923
14.12.1923
Władysław Grabski
Władysław Grabski
19.12.1923
14.11.1925
Aleksander Skrzyński
Aleksander Skrzyński
20.11.1925
5.05.1926
Wincenty Witos
Wincenty Witos
10.05.1926
14.05.1926
Kazimierz Bartel
Kazimierz Bartel
15.05.1926
8.06.1926
27.09.1926
4.06.1926
24.09.1926
30.09.1926
Józef Piłsudski
Józef Piłsudski
2.10.1926
27.06.1928
Kazimierz Bartel
Kazimierz Bartel
27.06.1928
13.04.1929
Kazimierz Świtalski
Kazimierz Świtalski
14.04.1929
7.12.1929
Kazimierz Bartel
Kazimierz Bartel
29.12.1929
15.03.1930
Walery Sławek
Walery Sławek
29.03.1930
23.08.1930
Józef Piłsudski
Józef Piłsudski
25.08.1930
4.12.1930
Walery Sławek
Walery Sławek
4.12.1930
26.05.1931
Aleksander Prystor
Aleksander Prystor
27.05.1931
9.05.1933
Janusz Jędrzejewicz
Janusz Jędrzejewicz
10.05.1933
13.05.1934
Leon Kozłowski
Leon Kozłowski
15.05.1934
28.03.1935
Walery Sławek
Walery Sławek
28.03.1935
12.10.1935
Marian Zyndram-Kościałkowski
Marian Zyndram - Kościałkowski
13.10.1935
15.05.1936
Felicjan Sławoj Składkowski
Felicja Sławoj Składkowski
15.05.1936
30.09.1939
Godło
II Rzeczypospolitej Polskiej
1918 - 1927

Godło II Rzeczypospolitej Polskiej
Godło
II Rzeczypospolitej Polskiej
od 1927

Godło II Rzeczypospolitej Polskiej

Premierzy
Rządu Rzeczypospolitej Polskiej
na Uchodźstwie
1939 - 1990

Obraz
Imie i Nazwisko
Objął urząd
Złożył urząd
Władysław Sikorski
Władysław Sikorski
30.09.1939
4.07.1943
Stanisław Mikołajczyk
Stanisław Mikołajczyk
14.07.1943
24.11.1944
Tomasz Arciszewski
Tomasz Arciszewski
29.11.1944
2.07.1947
Tadeusz Bór-Komorowski
Tadeusz Bór - Komorowski
2.07.1947
10.02.1949
Tadeusz Tomaszewski
Tadeusz Tomaszewski
7.04.1949
25.09.1950
Roman Odzierzyński
Roman Odzierzyński
25.09.1950
8.12.1953
Jerzy Hryniewski
Mikołaj Dolanowski Ps. Jerzy Hryniewski
18.01.1954
13.05.1954
Stanisław Cat-Mackiewicz
Stanisław Cat - Mackiewicz
8.06.1954
21.06.1955
Hugon Hanke
8.08.1955
10.09.1955
Antoni Pająk
Antoni Pająk
10.09.1955
14.06.1965
Aleksander Zawisza
25.06.1965
9.06.1970
Zygmunt Muchniewski
20.07.1970
13.07.1972
Alfred Urbański
Alfred Urbański
18.07.1972
15.07.1976
Kazimierz Sabbat
Kazimierz Sabbat
5.08.1976
8.04.1986
Edward Szczepanik
Edward Szczepanik
8.04.1986
22.12.1990
Godło Polski

Godło Polski

Premierzy Polski Ludowej:
Rzeczypospolitej Polskiej 1944-1952
i
Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej 1952-1989

Obraz
Imie i Nazwisko
Objął urząd
Złożył urząd
Edward Osóbka-Morawski
Edward Osóbka - Morawski
22.07.1944
5.02.1947
Józef Cyrankiewicz
Józef Cyrankiewicz
6.02.1947
20.11.1952
Bolesław Bierut
Bolesław Bierut
20.11.1952
18.03.1954
Józef Cyrankiewicz
Józef Cyrankiewicz
18.03.1954
23.12.1970
Piotr Jaroszewicz
Piotr Jaroszewicz
23.12.1970
18.02.1980
Edward Babiuch
Edward Babiuch
18.02.1980
24.08.1980
Józef Pińkowski
Józef Pińkowski
24.08.1980
11.02.1981
Wojciech Jaruzelski
Wojciech Jaruzelski
11.02.1981
6.11.1985
Zbigniew Messner
Zbigniew Messner
6.11.1985
27.09.1988
Mieczysław Rakowski
Mieczysław Rakowski
27.09.1988
1.08.1989
Czesław Kiszczak
Czesław Kiszczak
2.08.1989
24.08.1989
Tadeusz Mazowiecki
Tadeusz Mazowiecki
24.08.1989
31.12.1989
Godło Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej
Godło Polski

Premierzy III Rzeczypospolitej
od 1989

Obraz
Imie i Nazwisko
Objął urząd
Złożył urząd
Urzędujący Prezydent
Tadeusz Mazowiecki
Tadeusz Mazowiecki
24.08.1989
4.01.1991
Wojciech Jaruzelski
Wojciech Jaruzelski


Lech Wałęsa
Lech Wałęsa
Jan Olszewski
Jan Olszewski
Nie objął urzędu
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa
Jan Krzysztof Bielecki
Jan Krzysztof Bielecki
4.01.1991
6.12.1991
Bronisław Geremek
Bronisław Geremek
Nie objął urzędu
Jan Olszewski
Jan Olszewski
6.12.1991
5.06.1992
Waldemar Pawlak
Waldemar Pawlak
5.06.1992
10.07.1992
Hanna Suchocka
Hanna Suchocka
11.07.1992
25.10.1993
Waldemar Pawlak
Waldemar Pawlak
26.10.1993
6.03.1995
Józef Oleksy
Józef Oleksy
7.03.1995
7.02.1996
Aleksander Kwaśniewski
Aleksander Kwaśniewski
Włodzimierz Cimoszewicz
Włodzimierz Cimoszewicz
7.02.1996
31.10.1997
Jerzy Buzek
Jerzy Buzek
31.10.1997
19.10.2001
Leszek Miller
Leszek Miller
19.10.2001
2.05.2004
Marek Belka
Marek Belka
2.05.2004
11.06.2004
Marek Belka
Marek Belka
11.06.2004
31.10.2005
Kazimierz Marcinkiewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
31.10.2005
14.07.2006
Lech Kaczyński
Lech Kaczyński


Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
14.07.2006
16.11.2007
Donald Tusk
Donald Tusk
16.11.2007
18.11.2011
Donald Tusk
Donald Tusk
18.11.2011
22.09.2014
Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski


Andrzej Duda
Andrzej Duda
Ewa Kopacz
Ewa Kopacz
22.09.2014
16.11.2015
Beata Szydło
Beata Szydło
16.11.2015
Godło Polski
Godło Polski


Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.