Premierzy Polski cz.1
Prezesi Rady Ministrów
Ksiestwa Warszawskiego
1807 - 1815

Obraz
Imie i Nazwisko
Objął urząd
Złożył urząd
Panujący
Stanislaw Malachowski
Stanisław
hr. Małachowski
5.10.1807
14.12.1807
Fryderyk August

Fryderyk
August
III Wettyn
Ludwik Gutakowski
Ludwik Szymon
szambelan Gutakowski
14.12.1807
.11.1808
Jozef Poniatowski


Józef Antoni
ks. Poniatowski
(pełniący obowiązki)
.11.1808
25.03.1809
Stanislaw Potocki
gen. Stanisław
Kostka Potocki
25.03.1809
.05.1813
Herb Księstwa Warszawskiego
Herb Ksiestwa Warszawskiego

Prezesi Rządu Narodowego
1830 - 1831

>
Obraz
Imie i Nazwisko
Objął urząd
Złożył urząd
Adam Czartoryski
Adam Jerzy ks. Czartoryski
3.12.1830
15.08.1831
Jozef Chlopicki
Józef Chłopicki dyktator
5.12.1830
17.01.1831
Jan Krukowiecki
gen. Jan Stefan Krukowiecki
17.08.1831
7.09.1831
Bonawentura Niemojowski


Bonawentura Niemojowski
8.09.1831
23.09.1831
Jan Uminski


gen. Jan Nepomucen Umiński
23.09.1831
25.09.1831
Maciej Rybinski
gen. Maciej Rybiński
25.09.1831
9.10.1831
Herb Królestwa Polskiego
Symbol powstania listopadowego

Herb Królestwa Polskiego

Prezesi Rządu Narodowego
Rzeczypospolitej Polskiej
1846

Imię i Nazwisko
Objął urząd
Złożył urząd
Pełniona Funkcja
Jan Tyssowski
22.02.1846
24.02.1846
Prezes
Rządu Narodowego
Rzeczpospolitej Polskiej
Ludwik Gorzkowski
22.02.1846
24.02.1846
Członek trumwiratu
Rządu Narodowego
Rzeczpospolitej Polskiej
Aleksander Grzegorzewski
22.02.1846
24.02.1846
Członek trumwiratu
Rządu Narodowego
Rzeczpospolitej Polskiej
Jan Tyssowski
24.02.1846
3.03.1846
Dyktator

Prezesi Komitetu Narodowego
W Poznaniu
1848

Obraz
Imie i Nazwisko
Objął urząd
Złożył urząd
Gustaw Potworowski
Gustaw Potworowski
20.03.1848
9.05.1848

Prezesi Rządu Narodowego
1863 - 1864

5
Obraz
Imie i Nazwisko
Objął urząd
Złożył urząd
Pełniona Funkcja
Stefan Bobrowski
Stefan Bobrowski
21.01.1863
17.02.1863
Przewodniczący
Komisji Wykonawczej
(Tymczasowego) Rządu Narodowego
Ludwik Mierosławski
Ludwik Mierosławski
17.02.1863
11.03.1863
Dyktator
Marian Langiewicz
Marian Langiewicz
11.03.1863
18.03.1863
Dyktator
Stanisław Bobrowski
Stefan Bobrowski
21.03.1863
12.04.1863
Przewodniczący
Tymczasowego
Rządu Narodowego
Agaton Giller
Agaton Giller
12.04.1863
23.05.1863
Przewodniczący
Tymczasowego
Rządu Narodowego
(od 10.05.1863 Przewodniczący
Rządu Narodowego)
Franciszek Dobrowolski
Franciszek Dobrowolski
23.05.1863
9.06.1863
Przewodniczący
Rządu Narodowego
Piotr Kobylański
9.06.1863
10.06.1863
Przewodniczący
Rządu Narodowego
Karol Majewski
Karol Majewski
14.06.1863
17.09.1863
Przewodniczący
Rządu Narodowego
Stanisław Bobrowski
Franciszek Dobrowolski
17.09.1863
17.10.1863
Przewodniczący
Rządu Narodowego
Romuald Traugutt
Romuald Traugutt
17.10.1863
10.04.1864
Dyktator
Rządu Narodowego
Aleksander Waszkowski
Aleksander Waszkowski
12.04.1864
19.12.1864
Naczelnik
Miasta Warszawy
Bronisław Brzeziński
20.04.1864
.10.1864
Przewodniczący
Rządu Narodowego
Herb Powstania Styczniowego
symbol powstańców styczniowych

Herb Królestwa Polskiego

Premierzy
Królestwa Polskiego (Regencyjnego)
1917 - 1918

Obraz
Imie i Nazwisko
Objął urząd
Złożył urząd
Urzędująca Głowa Państwa
Jan Kucharzewski
Jan Kucharzewski
26.11.1917
27.02.1918
Rada Regencyjna
Antoni Ponikowski
Antoni Ponikowski
27.02.1918
4.04.1918
Jan Kanty Steczkowski
Jan Kanty Steczkowski
4.04.1918
2.10.1918
Józef Świeżyński
Józef Świeżyński
23.10.1918
3.11.1918
Władysław Wróblewski
Władysław Wróblewski
3.11.1918
14.11.1918
Herb Królestwa Polskiego
1916 - 1918

Herb Królestwa Polskiego

Premier
Tymczasowego Rządu Ludowego
Republiki Polskiej


Obraz
Imie i Nazwisko
Objął urząd
Złożył urząd
Ignacy Daszyński
Ignacy Daszyński
7.11.1918
14.11.1918

Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.