Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
 
Występowanie nazwiska Groberek
Zanim jednak zajmiemy się historią parę słów o dniu obecnym. Zgodnie z internetową wersją "Słownika Nazwisk Współcześnie w Polsce Używanych" pod red. Prof. Kazimierza Rymuta, wydanego w wersji tradycyjnej przez Instytut Języka Polskiego PAN w Krakowie można odnaleźć występowanie nazwisk w Polsce na początku lat 90-tych dwudziestego wieku. Dane zostały zaczerpnięte z systemu PESEL i odnoszą się do roku 1992.
Poniżej przedstawiam wyniki tych poszukiwań. Po lewej stronie znajduje się tabelka z danymi o miejscowościach i liczbie osób noszących nazwisko GROBEREK i GROBER , po prawej stronie znajduje się mapka opisująca te dane graficznie.

Występowanie nazwiska GROBEREK
Występowanie nazwiska GROBERMimo, że upłynął już okres dwudziestu wieków wszystkie występujące tutaj nazwiska są ze sobą ściśle związane i spokrewnione. Upływający czas spowodował jedynie nieco szersze ich rozczłonkowanie na mapie Polski. Przenoszenie się z jednej miejscowości do drugiej nie stanowi dziś żadnego problemu a jedynie wygoda i konieczność jest tym czynnikiem, który ma na to decydujący wp3yw. W minionych latach ród Grober był jednym z wielu biednych rodów nie posiadającym w tym czasie własnej ziemi. Mieszkali na komornem czyli mieszkali i żyli za wykonywaną prace na rzecz innych. Byli płóciennikami; prawdopodobnie wytwarzali płótna. Różne miejsca zamieszkania oraz inne miejsca urodzin świadczą o tym, że bardzo często przeprowadzali się prawdopodobnie w celu znalezienia chociaż jakiejś sezonowej pracy. Jednak wszystkie wymieniane miejscowości w archiwalnych księgach znajdują sie w centralnej Polsce w bespośrednim sąsiedztwie miejscowości ZADZIM.


Wybierz nazwisko

GROBEREK, RUTA, FABISIAK, LEWANDOWSKI
ROJEWSKI, KIK, CHORĄŻA, KOSIOREK

Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.